Novinky

29.11.2008 08:00

9.kolo AKV - Mont-Real Rendez 3:2 (1:0)

Komentár

O dnešnom súperovi sme veľa nevedeli. Bol to náš prvý vzájomný duel, ktorý sme mali odohrať v najhoršom hracom čase - 8:00 ráno. Účasť a prístup bol z našej strany ukážkový, to bol prvý dôvod dnešného úspechu. Začiatok bol ustráchaný, obe mužstvá dobre bránili a šancí nebolo veľa. Filo dnes chytal s veľkým prehľadom a vyhadzoval veľmi použiteľné lopty. V druhej polovici prvého polčasu sa podarilo skórovať Joštimu po Jankovej nahrávke. Začiatok druhého polčasu bol podobne nudný ako toho prvého. Potom však začali padať góly na oboch stranách. Najskôr ich dávali Vorvane, na dva-nula dal Vlado po individuálnej akcii a na tri-nula opäť Jošti po oTEcovej nahrávke. Úplný záver zápasu sme však nezvládli, robili sme nezmyselné chyby a museli sme sa báť o výsledok do poslednej sekundy. Inkasovali sme z rohu na 1-3 a 30 sekúnd pred koncom hlavou na 2-3. Výsledok sme udržali a berieme ďalšie tri body. Fanúšikom patrí veľká vďaka, že prišli povzbudiť napriek skorému hraciemu času.

Kanadské bodovanie

Joštiak (Hudák), Mlynarovič, Joštiak (Bratko)

Prístup hráčov a fanklubu k dnešnému zápasu

Karty

Bratko

Zostava

Friebert - Mlynarovič (C), Kolesár, Čulen, Kaiser - Šimko, Bratko, Hudák, Joštiak

2. cena: Tričko AKV - Germán

1. cena: Tričko AKV + výsostné právo dokladania - Majka (cenu prebral Filo)

Žrebovalo sa spomedzi členov Fanklubu AKV.

Ceny do tomboly venovali hráči, ktorí výhercom gratulujú a tešia sa na ďalšie spoločné akcie.

—————

22.11.2008 09:00

8. kolo AKV - Rosenheim 3:1 (1:0)

Komentár

Napriek výbornej diváckej kulise sme dnes neodohrali príliš zaujímavý zápas. Od začiatku bol plný nepresných nahrávok a spálených šancí. Hrali sme však pozorne vzadu a nepustili sme súpera na koňa. V prvom polčase padol len jeden gól, to keď oTEc rýchlo rozohral out a Janko s kľudom zakončil na bližšiu žrď. To je určite všetko podstatné čo bolo treba k prvému dejstvu povedať. To druhé bolo o niečo zaujímavejšie. Pribúdalo množstvo vyložených šancí a fanklub bol čoraz hlučnejší. Na dva-nula dal z blízka Neger po milimetrovom Filovom vyhodení. Podobných nahrávok z ruky dnes Filo rozdal na dva zápasy, ale podarilo sa využiť len jedno. V polovici polčasu súper znížil po nevydarenom rohovom rozohratí a my sme sa na pár minút ocitli pod tlakom. Veľmi pomohol náš tretí gól, dal ho opäť Janko. Vedeli sme, že máme odstup dvoch gólov a 5 minút pred sebou. Záver sme zvládli, súperovi sme nedovolili streliť kontaktný gól a udržali stav 3-1. Fanklubu ďakujeme za perfektnú atmosféru.

Hudák (Bratko), Kaiser (Friebert), Hudák (Kaiser)