Novinky

18.01.2009 11:20

11.kolo AK Vorvane - KSF Jokerit 1:2 (0:0)

Komentár

Tím Jokerit dobre poznáme. V žiadnom prípade sme nečakali ľahký zápas, ale verili sme, že budeme bodovať.  Obraz hry asi nikoho neprekvapil. Oba tímy hrali zo zabezpečenej obrany, takže vyložených šancí nebolo veľa. Súper na nás skúsil odlišný, na túto ligu netradičný herný štýl, s troma hráčmi na jednej úrovni a pivotom. Prvý polčas sa napriek jednej tutovke na každej strane skončil nula - nula. Ten druhý otvoril  rýchlym gólom Neger. Jokerit bol od toho momentu stále aktívnejší a v polovici polčasu sa mu podarilo vyrovnať na jedna - jedna po individuálnej chybe. Druhá polovica polčasu naznačovala, že oba tímy su viac-menej spokojné s remízou. To sa však nestalo. Pol minúty pred koncom sme inkasovali, lopta prešla niekoľkým hráčom medzi nohy a skončila v bráne. Na záver sme ešte skúsili hru bez brankára, gól sa nám však streliť nepodarilo. Prehrali sme vyrovnaný zápas, v ktorom nám chýbalo trochu viac šťastia. Strata všetkých bodov mrzí o to viac, že si uvedomujeme, že sme držali krok s jedným z najlepších tímov v lige. Fanúšikom ďakujeme za podporu a dúfame, že im to v nasledujúcom zápase vynahradíme.

Komentár

Vedeli sme, že nás čaká silný súper, povzbudený dobrým výsledkom z minulého kola. Vorvane mali v nohách pohárový zápas proti Barabérom zo soboty a bohužial na lavičke zraneného Cuciho, ktorý na palubovke chýbal. Divoký prvý polčas začal Neger, ktorý otvoril skóre strelou k tyči. Potom nasledovala naša najhoršia štvorminutovka v tejto sezóne. Inkasovali sme tri krát. Najskôr z priameho kopu, pri ktorom nešťastne  zmenil smer lopty Koláč, potom po parádnej strele do rohu brány a nakoniec po šikovnom obtočení sa najlepšieho strelca Interu. Fanklub na chvíľu stíchol a Vorvaňom zmizli z tváre úsmevy z úvodného gólu. Vorvane sa však nevzdávajú za žiadneho stavu. Obrat začal Janko presnou strelou k tyči a nás opäť hnal hlučný fanklub. Onedlho vyrovnal Vladko po individuálnej akcii, ako sám povedal "Rosického šajtličkou". To už bol v hale dosť hluk, ale nič v porovnaní s tým, keď Neger dal na 4-3 po Čulovej nahrávke. Týmto výsledkom sa uzavrel polčas. Ten druhý bol chudobnejší na góly, ale nemenej napínavý. Oba tímy zahadzovali jednu tutovku za druhou. Interu sa podarilo vyrovnať, opäť po ukážkovej strele z diaľky. Záver bol nervózny, plný výborných šancí na oboch stranách, ale skóre sa už nemenilo. Akoby povedal nejeden poslabší komentátor, remíza zápasu pristane. Fanúšikom ďakujeme za podoru, nielen v tomto zápase, ale počas celej jesennej časti. Zimujeme na peknom druhom mieste a majú na tom veľký podiel !

Kaiser (Mlynarovič), Hudák (Bratko), Mlynarovič, Kaiser (Čulen)

Podarilo sa nám otočiť zápas z 1:3 na 4:3