PKO

—————

11. kolo AKV - ELZA Lions 4:3 (2:1)

Komentár

Na zápas proti ELZA Lions bolo opäť k dispozícii len šesť hráčov do poľa. Súper mal výborný štart do sezóny, väčšinu času sa držal na prvom mieste. Papierovo to mal byť jasný zápas, ale nebol. Po góloch Cuciho a Roda sme prekvapivo vyhrávali 2-0 a súper pôsobil dosť nervózne. V obrane sme hrali pozorne a robili sme minimálny počet chýb. To, že držanie lopty bolo viac na strane súpera už asi ani netreba pripomínať. Najčiernejší moment v zápase nastal na konci prvého polčasu, keď sme dovolili ELZE znížiť stav na 1-2 jedinú sekundu pred prestávkou. Na začiatku druhého polčasu sme dostali aj druhý gól. Obrancovia zaspali na súperovej polovici a ten to potrestal. Nasledoval Time-Out, po ktorom sa podarilo streliť dva zlepené góly a ELZA bola donútená vrátiť sa k dobíjaniu našej obrany hrou bez brankára. Záver zápasu sme viac-menej zvládli, dostali sme len jeden gól a ubránili cenné tri body so silným tímom našej ligy. Tento zápas veľmi výstižne naznačil spôsob hry akým máme šancu sa v tejto lige zachrániť a brať body aj celkom, ktoré hrajú o postup. Tento zápas bol iný v tom, že sme sa oveľa viac snažili držať loptu a darila sa nám hra na pivota. Všetci hráči podali nadpriemerný výkon, ale Rodo a Filip boli muži zápasu.

Šimko (Žák), Žák (Gróf), Žák (Kolesár), Kolesár (Gróf)

Komentár

Výsledok zodpovedá obrazu hry v druhom polčase. Súper bol jednoznačne lepší, napriek tomu sme však v prvom polčase držali krok vďaka pozornej obrane. Kto však videl druhý polčas vie, žetieto dva tímy by nemali hrať v jednej lige. Osobne si myslím, že sme mali šancu vyhnúť sa trápnemu výsledku, keby nebolo k dispozícii len 6 hráčov do poľa. Ťažko však bodovať. Vďaka hŕstke fanúšikov, ktorí prišli povzbudiť.

—————

9. kolo AKV - Pohotovost Hujeri B 5:6 (3:4)

Komentár

Joštiak (Gróf), Horváth (Joštiak), Horváth (Žák), Gróf (Žák), Mlynarovič (Friebert)

Komentár

Hodinový časový posun úvodného výkopu zápasu s TRE KRONOR bol ten menej závažnejší problém, pretože Vorvaňov bolo len päť do poľa. Úvod prvého polčasu bol jednoznačne najhorší v tejto sezóne. Po troch minútach sme prehrávali už 0-2. Od tohto momentu sa hra vyrovnala a oba tímy zahadzovali šance. Dovolím si subjektívne tvrdiť, že v druhom polčase sme boli lepším tímom. Doslova sme vydreli dva góly, ten prvý dal Cuci peknou strelou na zadnú tyč a ten druhý Goffy po rovnako peknom voleji. Napriek tomu, že sme kondične na súpera na konci nemali, darilo sa nám ho držať ďalej od našej brány. Remízu by sme brali asi všetci v tom momente, ale 30 sekúnd pred koncom sme o ňu prišli. Prehra mrzí, ale klobúk dole za bojovný výkon všetkých piatich Vorvaňov.

Komentár

Vzhľadom na zdravotné problémy mnohých hráčov nebolo do poslednej chvíle jasné, koľkí budeme v sobotu večer pripravení do poľa. Našťastie k najhoršiemu nedošlo, ale 6+1 má ďaleko od ideálneho stavu. Súpera poznáme veľmi dobre, postupoval spolu s nami a minulý ročník sme s Engerau nezískali ani bod. Rovnako ako my, aj čierno-biely posilnili o niekoľko nových hráčov a bolo to cítiť. Konečný výsledok 2-1 neodráža obraz hry. Oba tímy mali nespočetne veľa čistých šancí a skóre na oboch stranách malo byť oveľa vyššie. Musíme však priznať, že šťastie stálo určite v sobotu na našej strane. Súper nastrelil konštrukciu brány v minimálne 5-6 prípadoch a neraz nás podržal aj Filip. To však nič nemení na skutočnosti, že sme v boji o záchranu získali veľmi cenné tri body. Tri body, ktoré sme vydreli. Gól dal Rodo a premiérový Ľuboš. Fanúšikovia povzbudzovali Vorvane počas celého zápasu, atmosféra v PKO bola lepšia ako na Interi na prvej lige.

Komentár

V nedeľu sme dostali lekciu z účelnosti. Napriek vyrovnanému futsalu v prvom  polčase stav cez prestávku bol 0-2 pre súpera. Šance boli na oboch stranách, ale len MO Slovakia premenilo dve z nich. Vorvane mali k dispozícii dve 4ky hráčov a hŕstku fanúšikov na tribúne, ale boli oveľa nervóznejšie ako súper. Chýbala finálna nahrávka, kazili sme protiútoky a do čistých šancí sme sa dostávali len zriedka. Z časti to bolo tým, že obrana MO hrala disciplinovane a z časti našou neschopnosťou byť dôraznejší v zakončení keď sme sa za obranu náhodou dostali. Nehrali sme spôsobom akým my môžeme v tejto lige bodovať. Za stavu 0-2 nás súper nechal tvoriť hru a čakal na protiútoky. Opäť raz sa potvrdilo, že nám táto situácia nesedí. V druhom polčase sme dostali ešte dva góly. Pri záverečnej Power-play vedel len jeden hráč z piatich kde má stáť – Goffy v modrom tričku. MO Slovakia si zaslúžilo vyhrať najmä preto, že sme neboli schopní dostať ani raz loptu do ich brány, ale stav 0-4 je pre nás vzhľadom na obraz hry príliš krutý.