AK Vorvane - KSF Jokerit 2:4 (2:2)

10.05.2009 16:00

Komentár

Priamy súboj o prvé miesto sme nezvládli. Dlhá séria bez prehry sa pre Vorvane skončila a padli sme na tretie miesto. Jokerit na nás počas celého zápasu skúšal netradičné postavenie hráčov 1-2-1, ale to nie je dôvod prehry. Nebránili sme tento herný štyl zle, a niekoľko krát sme sa dostali do protiútoku, keď Jošti zachytil nahrávku pred pivotom súpera. Dôvodom dnešnej prehry boli štandartné situácie ( tri zo štyroch inkasovaných gólov ). Vedenia sa ujal súper po rozohratí outu, náš útočnik nezachytil pohyb obráncu a bolo 0-1. Onedlho vyrovnal Čulo, po ukážkovom napádaní obráncu ho donútil k chybe a dotlačil loptu do siete. Tento stav trval asi minútu. Po rohovom kope súpera sa Janko s Negrom nedohodli kto má nabiehajúceho obráncu a ten trafil parádne. Filip nemal najmenšie šancu. Neger hovorí Jankovi : ,, Janko, máš Mikletiča !´´ Mikletič si nabieha na roh bez Janka, ktorý stojí, spracuje si loptu, Neger ho už nestíha a ten dáva gól. Po góle Janko hovorí Negrovi : ,, Povedz mi číslo hráča ty idiot, ja ich po mene nepoznám !´´ Do polčasu sa však podarilo opäť vyrovnať, konkrétne to bol Jošti, jeho najlepšou a najsilnejšou strelou v sezóne 2008-2009. To, čo sme si o bránení súpera cez polčas povedali,  to sme aj dodržali, bohužial, ujali sa ešte dve strely súpera. Jeden priamy kop a jedna šibenica. Nám sa gól už nepodarilo streliť a to rozhodlo. Ako povedal Pálffy, nedáš gól, nevyhráš. Napriek prehre sme boli Jokeritu vyrovnaný súper počas celého zápasu a s trochou nadsázky (toto slovo neviem po slovensky) ,  keby pánovi Mikletičovi ( dal nám všetky 4 góly...) ušiel autobus, mohli sme aj bodovať. Fanklub bol tradične výborný, ďakovačka však chýbala.