24. kolo AK Vorvane - Montreal Rendez 5:3 (2:0)

26.04.2009 16:00

Komentár

Vorvane nastúpili opäť v plnej zostave okrem dlhodobo zraneného oTEca a to bol prvý predpoklad dobrého výsledku. To platí dvojnásobne keďze súper mal sedem hráčov do poľa vrátane jedného z najlepších strelcov ligy. Nebýva u nás zvykom hrať prvý polčas lepšie ako ten druhý, ale v tomto zápase to tak určite bolo. Obe štvorice hrali zodpovedne vzadu a vpredu sme boli nebezpeční hneď od začiatku. Všetky nebezpečné akcie súpera viedli cez hráča číslo 22, ako v prvom, tak aj v druhom polčase. V tom prvom ho však naši obráncovia úspešne bránili. Nám sa naopak podarilo streliť dva góly, skóre otvoril Neger strelou pod brvno a v úplnom závere prvého dejstva sa trafil aj cuci, špicom po zemi. Na začiatku druhého polčasu stoja za zmienku dve situácie. Najskôr hádka so súperom po faule na ich brankára a následne tretí gól Vorvaňov. Dal ho opäť Neger po Thomasovej nahrávke. Namiesto toho, aby sme súpera dorazili jedným-dvoma gólmi sme dva krát inkasovali po nepozornosti v obrane a súper ožil. Vorvane však zobrali Time-out a po ňom sa podarili dva zlepené góly nám. Ten prvý dal Janko, ktorý mal niekoľko napínavých striel aj v prvom polčase a gól si zaslúžil. Druhý dal Rodo po peknej akcii na jeden dotyk do odkrytej brány. Montreal nepotreboval ani jednu celú minútu na to, aby opäť znížil. Stav 5-3 sme však s prehľadom ubránili a pripisujeme si zaslúžené tri body s dobrým súperom, ktorý sa počas prebiehajúcej sezóny výrazne zlepšil. Opäť musím poďakovať výborným fanúšikom, jednak za to, že nás počas celého zápasu hlasno hnali dopredu a tiež za to, že dali prednosť kvalitnejšiemu športovému zážitku pred hokejom na MS.