22. kolo AK Vorvane - FC Rusovce 5:5 (3:1)

05.04.2009 14:10

Komentár

Úvod zápasu bol lepší zo strany Rusoviec. Hrozil najmä pivot, ktorý dostával od brankára presné nahrávky na hlavu. Jedna z nich skončila v bráne. Potom sme však zatlačili my. Dvoma rýchlimi gólmi sme otočili stav a súper znervóznel, čoho výsledkom bola palubovka plná vody. V "Šulákhale" je to takmer neriešiteľný problém a tak sme asi 5 minút stáli. V komentároch sa nikdy nevenujem rozhodcom bez ohľadu na ich výkon, ale tentokrát musím spomenúť výrok jedného z nich na túto situáciu. Na absolutne nehrateľnú palubovku plnú vody reagoval slovami : ,,V týchto miestach jednoducho nemôžete hrať." Našťastie rozhodcovia boli dvaja, tá druhá slečna, ktorej nechýbal zdravý rozum, hru zastavila a postarala sa o to, aby bol povrch opäť spôsobilý. Až na jeden vlastný gól zo strany Rusoviec sa už nič podstatné v prvom polčase nestalo. Do toho druhého sme vkročili veľmi zle. Obrana spala a zrazu bolo 3-3.  Zápasu určite nechýbalo napätie a tempo. Oba tímy cítili šancu bodovať a my sme k tomu boli opäť bližšie po Rodovej strele. 4-3. Už keď sa zdalo, že výsledok ubránime, prišiel asi najbláznivejší záver zápasu v tejto sezóne. Najskôr Jošti pomohol súperovi vyrovnať vlasntým gólom, potom si brankár Rusoviec zrazil sám do brány Filipove vyhodenie a nakoniec sme dostali gól po priamom kope keď sa lopta od žrde odrazila k voľnému hráčovi, ktorého mal mať Neger. Diváci, ktorí nás opäť prišli povzbudiť sa určite nenudili.