Zápasy

28.kolo AK Vorvane - Kofola Ž 3:3 (1:1)

Komentár

Pred zápasom s Kofolou sme vedeli, že ak vyhráme, nikto nám už v tejto sezóne tretie miesto nezoberie. Bola to naozaj jedinečná šanca upokojiť tím pred poslednými dvoma zápasmi so silnými súpermi. Zápas sme však nezvládli a v závere sme len zachraňovali remízu. Nevyhrali sme preto, lebo súper potrestal tri individuálne chyby v našej obrane a preto, lebo Kofole sa dáva 5 a viac gólov, nie tri. Je smutné, že práve v tomto zápase Neger nie je schopný dať gól, alebo že práve Vlado bude skúšať nahrávku cez stred ihriska ako posledný hráč, ale tieto chyby sa spravili a my sme tvrdo pykali. Hŕstka fanúšikov si pozrela toto trápenie od začiatku až do konca, za čo ich obdivujem. Jediné v čo dúfam je, že frustráciu z tohto odporného zápasu si neprenesieme do nasledujúcich kôl a opäť sa vrátime k tej hre, s ktorou sme bodovali celú sezónu. Úprimne verím tomuto kolektívu a tomu , že dokáže ubrániť tretie miesto v tejto seźone bez ohľadu na to, či bude postupové, alebo nie.

Kanadské bodovanie

Mlynarovič (Žák), Čulen (Šimko), Hudák (Horvát)

- Šimko

Zostava

Horvát - Mlynarovič (C), Kolesár, Šimko - Čulen, Kaiser, Hudák, Žák

—————

29.kolo AK Vorvane - FK Hostinského 4:0 (1:0)

Komentár

Po nevydarenom zápase z minulého týždňa nás čakal neľahký súboj s Hostinského. Vedeli sme, že ak sa chceme vyhnúť priamemu súboju o tretie miesto v poslednom kole s Engerau ( za predpokladu, že nezaváha s Jokeritom ), musíme bodovať. Okrem toho sme potrebovali minimálne bod z tohto dvojzápasu, aby nás nepredbehol Inter. Prístup všetkých Vorvaňov k tomuto zápasu bol príkladný a hodný prvoligového mužstva. Káder posilnil brankár Peťo a Oli bol pripravený do pola. Mali sme teda päť útočníkov. Od začiatku sme hrali sústredene a robili sme minimálny počet chýb. Šance na oboch stranách likvidovali brankári. V úplnom závere prvého polčasu sa nám podarilo skórovať. Niekoľko sekúnd pred koncom zakončoval Rodo po Negrovej nahrávke z autu. Asistenciu by si zaslúžil aj Jošti, ktorý ho upozornil, že na rozohranie má už len pár sekúnd. V druhom polčase sme boli jednoznačne lepším tímom. Výborne sme bránili všetkých súperových hráčov a podarilo sa nám ešte tri krát skórovať. Druhý gól dal Oli. Tretí Čulo – zadkom po Negrovom priamom kope a štvrtý po parádnej čisto futsalovej akcii Rodo. Peťo mu posadil na hlavu perfektnú prudkú loptu priamo z ruky a bolo vymaľované. Záver sme kontrolovali. Bol to jeden z najlepších výkonov Vorvaňov v tejto sezóne. Rozmýšľam, či má zmysel sa stále opakovať o našich fanúšikoch. Ale áno, má to význam. Boli výborní ! Ďakujeme.

Žák (Kaiser), Horvát, Čulen (Kaiser), Žák (Kolembus)